نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است.(امام خامنه ای). ** سال ۱۴۰۱، سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»
امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

مقاله ها

امام جمعه بهنمیر نامگذاری سال جدید برای حل مسائل کشور بویژه حل مسائل اقتصادی و معیشتی راهگشا خواهد بود

خلاصه گزارش از خطبه های نماز جمعه بهنمیر 1401/01/05

نماز جمعه بهنمير به امامت امام جمعه بهنمیر حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شریف تبار امام جمعه محترم بهنمیر  در مصلی المهدی (عج) بهنمیر اقامه گردید.

امام جمعه بهنمیر ابتدا با قرائت آیه ای از قران نماز گراران را به تقوای الهی سفارش کرد وی با تبریک حلول سال نو و بهار طبیعت و تسلیت رحلت فقیه و عالم مجاهد و انقلابی حضرت آیت الله محمدی ری شهری به ادامه بحث پیرامون معروفها قرآن پرداخت و گفت از معروفهای قرآن صدق و صداقت است بر اساس قرآن صداقت بر 3 مرحله و پایه است و رمز موفقیت و پیروزی در زندگی در 3 چیز است صداقت در نیت-صداقت در گفتار صداقت در عمل و رفتار کسیکه در مجموعه کارهای عبادی و غیر عبادی خود این 3 نکته را رعایت کند. خدا هم او را کمک خواهد کرد در زندگیش موفق خواهد شد. و صداقت در امور زندگی بسیار مهم و اثر گذار خواهد بود وی در این زمینه با توجه به آیات و روایات به تفصیل سخن گفت.

امام جمعه بهنمیر در ادامه خطبه های نماز به نامگذاری سال جدید از سوی امام خامنه ای به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت این نامگذاری برای حل مسائل کشور بویژه حل مسائل اقتصادی و معیشتی راهگشا خواهد بود وی افزود هدف از نامگذاری سال نهادینه کردن و فرهنگ سازی کار و تلاش و تولید و رونق اقتصادی است .

هدف از نامگذاری سال توجه دادن به مسئولین که اولویت امروز کشور در شرایط کنونی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی است .

امام جمعه بهنمیر تا کید کردند راه نجات اقتصاد کشور کار و تولید و اشتغال است . وی از دولت مردمی و انقلابی که امید در مردم ایجاد کرد خواست به مشکلات کشاورزان و کشاورزی بیشتر توجه کند.

خطیب جمعه بهنمیر  به جنایات غرب و استکبار بویژه آمریکا پرداخت و گفت حکومتشان بر اساس ظلم و جنایت و فریب بنا شده است هر دوره ای جنگ به راه می اندازند برای فروش اسلحه و گسترش نفوذ استکباری خود راه مقابله با درنده خویی استکبار مقاومت است.

امام جمعه بهنمیر در پایان خطبه های نماز از اعزام جوانان و اقشار مختلف مردم به راهیان نور و قتلگاه شهیدان تشکر کرد .و استفاده معنوی از روزهای باقیمانده ماه شعبان را توصیه نمود و از هیئتهای امناء مساجد و تشکلهای مذهبی خواست مساجد را برای ماه مبارک رمضان و حضور مردم در این مکان مقدس آماده نمایند.

 

شنبه, 07 خرداد 1401
امروز7
دیروز10
این هفته129
این ماه764
مجموع67179

آی پی بازدیدکنندگان : 3.230.142.168

ورود به سایت